View Single Post
Eski 12-02-2010, 20:08   #651
MeyveliTepe
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ihsankaya45 Mesajı Göster
kolon izolasyonunda çok önemli olduğunu öğrendim. teşekkürler.
yüzey fazla olduğundan pencere camlarındanda ısı kaybı çok olacaktır.camların kalitesi pvc pencerelerin kalınlığından daha önemli olması gerekir. bizlere sadace pvc kalınlığı ve kalitesi ile ısı kaybının engellegeceğinn reklamlarını yapıyorlar ama cam özelliği ve kalitesinde hiç bahsedilmiyor. yanlışmı düşünüyorum ? bu konuda öneriniz nedir ?

Camın kalitesinden çok, toplam ısı iletim direncinin ne olduğu önemli. Söz gelimi ultra-s denilen cam (çift camdan söz ediyorum), bir yüzeyine şeffaf ama radyasyonu yansıtıcı bir film yapışık oluyor. Bu sayede evin içindeki ısı enerjisi radyasyon ile camdan çıkıp gidemiyor, geri içeri yansıtılıyor.

Isı cam ile ilgili üreticilerin sitelere bakarsanız, her ürün için ısı iletim dirençleri verilmiştir. Bunlara bakarak karar verilmedir.

PVC kasalar veya ahşap çerçeveler az ısı iletirler. Cam yüzeylerden kayıplar daima daha fazladır.

Küçük bir hatırlatma. Çoğu zaman pencere kasalarının altına mermer koyarlar. Bu mermerin bir kısmı içerde, bir kısmı dışarıdadır. İşte o mermer tek başına içerdeki enerjinizi dışarıya akıtmaya yeter

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön