View Single Post
Eski 03-02-2010, 00:19   #1
Delimus
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Bardakta Mısır

Gece Gece gine pis boğazlığım tuttu Şuan yeni bitirdim sizlerlede paylaşmak istedim , Aperatif ve tembel bile olsanız aklınıza geldimi mutfağa götüren bir tarif.Patlamış mısırın pabucunu dama attıran bir lezzet.Kullandığınız malzemeler lezzeti çok etkilemekte zira her seferinde farklı oluyor

Name:  images.jpeg
Views: 5672
Size:  2.1 KBName:  images2.jpeg
Views: 5829
Size:  2.5 KB
Malzemeler :
1.Bim'den Konserve tatlı mısır veya dondurulmuş fresh mısır (tat ve diğer yemeklik mısırlarla güzel olmuyor çok denedim,mısır aslen tatlı olmalı içeriğine baktığınızda şeker yazıyorsa almayın boşuna. )
2.Margarin
3.Karabiber
4.Tuz
5.Knor Acı sos

Mısırı Tencereye koyup su ilave edip 5 dk. kaynatın.(Buharla pişirme sisteminiz varsa daha lezzetli oluyormuş)
Sonra Suyunu Süzün konserve ise tercihe bağlı kaynatmadan önce yıkayabilirsiniz.Aynı tencereye geri koyun biraz döndürün suyunu atsın . Sonra Margarin ekleyip devamlı mısırları ezmeden karıştırın Eriyince Tuz , karabiber isteğe bağlı acı toz biber ekleyin.(Margarin tuz ve karabiber ölçüleri isteğe bağlı fakat karabibere dikkat edin çokta abartmayın ) Çok az tabakta dinlendikten sonra Bardağınıza doldurun tatlı kaşığı ile sıcakken yiyin.
Acı seviyorsanız Knor Acı sos üstene dökerek yiyebilirsiniz.Önceden döküp karıştırmayın.

Afiyet olsun

Ek not:Patlamış mısırla kesinlikle olmuyor denemeyin boşa tatlı mısır olması şart.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön