View Single Post
Eski 29-01-2010, 08:01   #23
tarıMeraklısı
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-04-2009
Genetiği Değiştirilmiş **** Hibrit Tohumlar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hobbytarim Mesajı Göster
Geçmiş olsun hocam.
Sayın Akınselçuk sizin bahçenizdeki yer kirazları sanırım çok yıllık fakat bildiğim kadarıyla yer kirazından, dikildikten sonra o sezon ürün alıyorlar.Seralarda yetiştirme yapanlar her yıl fidanı yeniliyorlarmış.Durgun su kültüründe ve katı ortam kültüründe deneme yapmayı düşünüyorum.
Tek senelik verim alınan tohumlar ya genetiği insan eliyle değiştirilmiş bir süre basında GDO adıyla yayılmış tohumlardır ya da Türkiye'de domates yetiştiriciliğinde fazlaca kullanılan hibrit olduğu iddaa edilen tohumlardır.Seralarda her yıl yenilemelerinin nedeni "büyük ihtimal" hibrit tohum olmalarıdır...İsterseniz siz Dağdaki vb. yerlerden bir yer kirazı bulun ki her yıl fidan alma masrafınız olmasın

Bu arada ben de denemek istiyorum ama fideleri v. nereden temin edeilirim bilmiyorum,ayçiçeğiyle birlikte zencefil ve yer kirazı denemek isterim fide bulursam.Zencefille ilgili araştırmaya devam ediyorum,Türkçe siteler zaten bu konuyla ilgili yok!İngilizce sitelerden araştırmaya devam edeceğim.Bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim...

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇAA ÇOĞALIR

tarıMeraklısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön