View Single Post
Eski 24-01-2010, 20:56   #18
Nariel
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Merhaba,

Bugün önceden gözüme takılan bir yerdeki otları koparmaya gittim yağmur fırtına demeden. Buldum ve kopardım. O sırada oradan geçen bir aile bana (ve anneme) tuhaf tuhaf bakıp bu otun ne olduğunu sordular (ee o havada sen git şehir merkezindeki iskele civarından ot yol, tabii tuhaf bakarlar ). Yabani pırasa deyince bizim bahçenin kenarlarında çok var dedi biri. Sonra diğer kişi "onlar nergis" dedi, ben de nergis olmadığını anlatmaya çalıştım ama onlar bize hala nergisleri yiyecekmişiz gibi bakıp gülüşerek uzaklaşıyorlardı.

Sonra beni de bir tereddüttür aldı, buralarda dağda bayırda bahçede nergis bolca yetiştiği için acaba yanlışlıkla nergis mi söktüm-kopardım diye düşünmeye başladım.

Nergisin yaprak düzeni böyle değil, bu topladıklarımın yaprakları farklı seviyelerden çıkıyor; oysa nergisin yaprakları aynı noktadan çıkıyor.

Yine de tereddüt ediyorum, bu ottan çok bol miktarda orada vardı ve ben ya süs bitkisiyse diye daha fazla koparmaya kıyamadım.

Gayet soğan-pırasa karışımı ağır bir kokuya sahipler. Eğer yenebilir bir bitkiyse gidip demetlerce toplayabilirim

Eklenen Resimler

Düzenleyen Nariel : 25-01-2010 saat 11:48
Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön