View Single Post
Eski 31-12-2009, 12:17   #4
Orhan Özbilgiç
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Name:  SDC11371.jpg
Views: 12082
Size:  41.0 KB

Birkaç gün önce Eminönü' ye gittim. Orada gördüğüm bu çiçeği çok beğendim. Dış mekan bitkisi olup olmadığını sordum. Satıcı iyi bir tezgahtar! Benim dış mekan bitkisi aradığımı anladı! Evet.. deyince aldım. Öyle çok pahalı değil? Sadece 5 tl.
Adının ''Aşentus'' olduğunu söyledi. Eve geldiğimde ilk işim internette aşentus aramak oldu. Tabii nafile..
''Bu bitkinin adı nedir?'' başlığında, iki fotoğraf ile birlikte sordum. İki gündür kimseden yanıt gelmedi. Bir taraftanda iç mekan bitkileri ile ilgili başlıklara gözatarken,bu arada yakınımızdaki bir çiçek ve fidan satan firmaya götürüp adının Nematantus olabileceğini öğrendim. Burada sizlerin yüklediğiniz fotoğraflaradan da tanıdım. Benim bitkim, Nematanthus idi.
İlk iş olarak, ''bu bitkinin adı nedir?'' başlığındaki sorumu yine kendim yanıtladım. Sonrada buraya yazıyorum.
ALMAK İSTEYENLERE!!!
Evveki gün Mısır Çarşısı arkasındaki tohumcu ve çiçekçilerden, çay bahçelerinin bulunduğu arka tarafta, Mısır Çarşısı dış duvarı kenarındaki çiçekçiden aldım. Daha 20-30 tane daha vardı. Bitirmiş olacağını sanmıyorum.
Almak isteyenlere duyurulur.
İyi seneler.

Düzenleyen Orhan Özbilgiç : 31-12-2009 saat 14:07
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön