View Single Post
Eski 10-12-2009, 19:38   #196
hasta agaclar
/

Giriş Tarihi: 19-11-2009
Cool Duvartarımı

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi duvartarimi Mesajı Göster
bence sakız ağacınında aşılacağına ve aşılı ağacacın daha fala verim verdiğine inanıyorum niye diyecekseniz nasıl ki kiraz, üzüm, erik, şeftali, zeytin vs.. gibi ağaçlar aşılanıyor ve verimi yükseliyorsa bu sakız ağacı içinde geçerli
benim bir tezim var bilmem katılırmısınız mesela zeytin ağacı
Delice diye bildiğimiz dağlarda kendiliğinden yetişen zeytin var bu zeytine normal zeytin aşılarsak verim çok oluyor hastalıklara, susuzluğa daha çok dayanıklı oluyor
ben bunu kendimce şöyle değerlendiriyorum anaç kabul ettiğimiz tür meyve vermeyen fakat kökleri yapısısıyla kuvvetli bir yapıya sahip yani insanlarla kıyaslarsak sert özellikli bir yapısıyla erkeğe benzetebiliriz
üzerine aşı yaptığımız tür ise meyve veren narin yapısıyla kadına benzetebiliriz
yani biz aşı ile bir evlilik yapmış oluyor gibiyiz ortaya tam bizim istediğimiz gibi bir tür çıkıyor yani bol meyve veren hastalıklara ve susuzluğa dayanıklı bir tür
bunu izmir çatalkayada gördüm delice asmaya öküz gözü denilen iri siyah asmaları aşılıyorlar inanın o dağlarada bir damla su vermeden o üzümler yetişiyor hemde erik büyüklüğünde
mesela bodur kirazlarda var bunlara aynı formülü uyguluyorlarlar hatta domatesler bile aşılanıyor biliyorsunuz kabak a karpuz bile aşılandı
bitkiler konusunda çok araştırma ve deneyler yaptım o zamanda olmaz demişlerdi bu nikim benim ordan gelme TV.lere de çıktım http://www.youtube.com/results?searc...rch_type=&aq=f
bu veb sitesine gireseniz görürsünüz zaten sakız fidanlarınıda duvar tarımı metodu ile yetiştirmeyi düşünüyorum
Sn. Duvartarımcısı biz sizin Sakız Ağacına aşı tezinize katılmıyoruz. Hele hele ölümlü bir ağaca Çitlenbik gibi ölümlü bir ağaca ÖLÜMSÜZ Sakız Ağacını aşılamak gelecek nesillere ihanet olmaz mı? Bir de Sakız Ağacını başka ağaçlara benzetmenizde Sakız Ağacı hakkında çok az şey bildiğinizi Sakız Ağacını yeni tanımış olduğu gösteriyor.. Sebzelerle Sakız Ağacını kabakla karpuzla aynı kategoriye sokarak aynı satırlarda bahse etmeniz cehaletinizden mi yoksa Sakız Ağacının üretememenin verdiği psikolojik çöküntü ve hayal kırıklığından kaynaklıyor olmalı…

Not : Sakız Ağacı bir çok insanı bu duruma düşürmüştür bunların içinde bazı Akademik ve Eğitmen kişiler Kurum Kuruluşlar bazı Vakıflar da bulunmaktadır.

hasta agaclar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön