View Single Post
Eski 04-12-2009, 21:45   #104
akinselcuk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-11-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi inanna06 Mesajı Göster
sn. akınselçuk:
1- internette baktığım resimlerde 65lik boru çaplarına bile bu sistemi kurmuşlar. ben 150lik boru ile yapmayı düşünüyorum. bir problem olurmu.
2- ışıklandırmada kullanılan ledleri mavi ve kırmızı olarak seçeceğim ve %20 mavi led kullanacağım. doğrumu?
3-evimin bir odasında yappmayı düşünüyorum herhangi bir zorlukla karşılaşırmıyım gürültü gibi.
4- herşey yolunda giderse ilk meyvelerini ne zaman alırım.
5- sistemdeki suyu ne kadar sıklıkla yenilemem gerekir.
6- suda dikkat etmem gereken parametreler nelerdir. bir tanesi ph derecesi. bunun için bil ölçü aletimi almam gerekli. bu ph dengesi nasıl ayarlanır.
7- ışık domatesleri 24 saatmi aydınlatacak
8- motorlar için 15 dk çalışır 3 saat duru demişsiniz bunu nasıl bir cihazla yapıyorsunuz.
1 - Domatesin kökü için 150 lik boru uygun. 65 lik boru eninde sonunda tıkanır.
2 - Yeşil led kullanmanın gereği yok. Tek renk de olmaz. karışım olduğu sürece diğer tüm renkler uygun. Fakat led ile ilgili bir deneyim hiç olmadı sonuçları ne olur bilemiyorum.
3 - Akvaryum su motorunun gürültüsü olmaz. Silecek motorları da sürekli çalışmaz.
4 - İlk denmenizde hiç meyve alamamaya hazırlıklı olun.
5 - Düzenli takibini yaparsanız 20 gün idare edebilir ama ölçüm yapmayacaksanız en çok 10 günde bir.
6 - pH ve EC değerlerine dikkat etmeniz gerek. Bunların takibi için herbiri 80 - 90 lira olan dijital aletler var.
7 - Seri üretim yapmayacaksanız hayır.
8 - Elektrikçiden alınabilen bir zaman saati ile.

Ancak başlamadan önce forumu bir kez daha tarayın eksik bilgileriniz var. pH ve EC konularını iyice analiz edin.

akinselcuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön