View Single Post
Eski 23-11-2006, 00:08   #116
tiryak
Yeni Üye

tiryak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2006
Bu konu başlığına bugün tesadüf ettim ve üşenmeden ilk sayfadan itibaren okudum. Aslına bakarsanız siteye neden bu kadar hayran kaldığımı bugün bir kere daha anladım.

İnternet ortamında rahatsızlık hissettiğim konulardan biri burada dile getirilmiş, hatta bir nevi düşünce ve duygularıma gönderilen iletilerde tercüman olunmuş, teşekkürler.

Son yıllarda ülkemizde internet kullanımı ciddi derecede yaygınlaştı, bu bir gerçek.

Fakat maatteessüf güzel dilimizi doğru kullanmaya gösterilen itina da giderek azaldı. O derece ki "boshwer", "efet", "gidiorm", "geliorm", "editleme", "apgreyd" gibi daha örneklerini çoğaltabileceğimiz kelimelerden oluşan uydurukça bir dil konuşulmaya başlandı. Hatta bu kelimelerle yazışmak bir ayrıcalık ya da bir kabiliyet olarak görülür oldu.

Oysa ki asıl meziyet dilimizi bozmadan, asli halini muhafaza ederek konuşmak ve yazışmak değil mi!

Bu konuda sarf ettiğiniz çabalar takdire şayan. Dilerim ki çalışmalarınız sanal alemdeki genç kitleye bir örnek teşkil eder ve bu tarzdaki oluşumların çoğalmasına vesile olur.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi memet
Tiya açıkçası sanırım ve ğ ile ilişkili bu yazıları bende kavrayamıyorum..
yani ğ girince ne oluyor...
Bu kısmı ben de anlamadım. "Ğ" ile bahsi geçen konu ile bağlantı kuramadım, açıklık getirirseniz sevinirim.

tiryak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön