View Single Post
Eski 22-11-2009, 19:43   #1040
thebe
Yeni Üye

thebe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-10-2007
Neler Yaptık

Merhabalar ;
Zeytin macerama Agustos 2007'de başlamıştım, 18 dönüm arazi alarak temizlemiş, Ayvalık yağlık cinsi ve 59 adet Gemlik cinsi olmak üzere toplam 600 ağaç dikmiştim. Olive Park konsepti adı altında arkadaş grubu oluşturmuş ve hedefler belirlemiştim. Bu aşamada yaptıklarımı sizlerle paylaşmıştım. Şimdi, arazide yaptırdığım taş evim bitti, İzmir'e tayinim çıktı, arada kızımla çiftlik evimize gidip kalıyor ve zeytinlikte zaman geçiriyoruz. Ağaçlarım neredeyse 2 metre yüksekliğe erişti; hem hacimlendi, hem boylandılar. Bu yıl biraz zeytin bile aldık (normalde çiçek döneminde çiçekleri dökmüş olmama rağmen), anladığım kadarı ile Edremit körfez ve arazinin yeri nedeni ile inanılmaz lezzette zeytin yapacak ağaçlar. Bu sene 5. si düzenlenen Ayvalık Hasat Şenliklerine de katıldık, çok elit bir tabaka vardı, bedava dağıtılan Ege, Girit, Akdeniz yemekleri ve deniz ürünlerinin tadını anlatamam. Çokça bilgi paylaşımında bulunduk. Kendime, bir otel içinde hizmet veren zeytin ürünleri sattığım bir dükkan açtım, işletiyoruz. Bu arada da marka olmak için alt yapı hazırlıklarımı tamamlıyorum. Yakında konsept olarak kendi zeytin yağımızı satmayı hedefliyoruz.
Ben amatör bir ruhla, birçok arkadaşın hayalini kurduğu bir işe kalkıştım ve 2,5 yılda bu noktadayım. Grup olarak toplam 200 dönüm arazimiz oldu. Birlikten kuvvet doğurduğumuza inanıyorum. Hayallerinizi benimle paylaşın, hem çocuklarımız hem ülkemiz için; tüketici konumdan üretici konuma geçelim. Bilinçli üreticiler olalım, emekliliğimizde oyalanacak ve bize gelir getirecek bir yaşam sahibi olalım. Özellikle bana sormak istediklerinizi elimden geldiğimce cevaplamak isterim. Yürüdüğüm yolu sizlerle paylaşmak isterim. Hepinize multluluklar dilerim.
Saygı İle.
Dr.Behlül BAYDAR
behlulbaydar@hotmail.com

thebe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön