View Single Post
Eski 17-11-2009, 12:11   #16
billur1985
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-11-2009
arkadaşlar safran yetiştiriciliğini herkes yapabilir ben istanbulda oturuyorum ve safran yetiştiriyorum hemde saksıda ayrıca safranboluluyum

bazı arkadaşlar neden 3-4 sende sökülmesi lazım diyorlar yetiştiricisi olarak somut delillere dayanıyorum ki tohumu ektiğiniz zaman 3 sene boyunca yerinden oynatmayacaksınız topraktan yani.3 sene sonunda sizin 1 ektiğiniz tohum 3 oluveriyor

kastamonuya gittiğinizdeki şu an hasat zamanının sonuna yaklaşıyoruz her yerde bulabilirsiniz safranbolu merkezde safran dükkanı vardır orda safran çayları safran sabunu kolonyası ki safranın kokusuda bir başkadır ve en önemlisi safranın tohumunu bulabilirsiniz bildiğim kadarıyla bir tohumu 5 tl idi ama karabükte köylere sorarsanız daha ucuza ve kalitelisine sahip olabilirsiniz ama ben bulamam gezmem okadar derseniz safranboluya gitmeniz yeterli olucak

bu arada kırmızı dalı çok kıymetlidir bir dalını pilava atın ozaman o pilavın tadına doyum olmaz ayva tatlısında kullanın çayın içine yapraklarıda dahil olmak üzere atın çok şifalıdır

billur1985 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön