View Single Post
Eski 26-10-2009, 12:36   #35
4.tekilkişi
Ağaç Dostu

4.tekilkişi's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Aslında yarım saatçik geç kalmıştım sadece, 13.30'da Sarı Zeybek Eğitim Kurumu'nun önündeydim. Ya yine kapalı olursa ve başka yere giderlerse.... diye bir düşünce anlık geldi gitti, otobüs durağındayken. Sonra yok yok, geçen sefer yaptıkları hatayı bu sefer telafi olarak erken bile açarlar heralde diye düşündüm. Ben de ne güvense hani geç kalmıyorum ya, Mehmet Bey'in numarasını almamıştım. Öyle kucağımda koca fidan kalakaldım orda. Ama yılmadım. Acilen bir internet kafe bulmalıyım. Siteye girip numarayı alıp arayıp bulmalıyım, neredeler. Fuara taraf yürüdüm, oraya gitmişlerdir heralde, ben de bu arada kafe bakınayım diyerek Sarı Zeybek'in önünden yukarı doğru yürüdüm, yürüdüm, yürüdüm. Bulvar üzerinde internet kafe yok, aralara bakınca Çankaya'nın oralar hep otel. Böyle bi bakınca hiç kadın göremeyince ve ne bileyim pek tekinsiz hissedince ara sokaklara girme cesaretinde bulunmadım. Fuar Kapısına kadar gittim. Son çare 7/24 internette olan arkadaşlara mesaj attım (işin kötüsü kontörüm de yok!). Kimseden ses çıkmadı. Bir saat öyle uğraştım çabaladım. En sonunda "eve gidiyorum galiba" deyip üzüntüyle Gümrük'teki otobüs duraklarının oraya gittim. Ama hiç gitmek istemiyorum. Bir otobüs gitti, hiç binesim yoktu. Hala ne yapsam ne yapabilsem diye düşünüyorum. Yanımda fidanım. Saat iki buçuğu geçiyor. Sonra arkadaşlardan birinden ses çıktı ve Mehmet Bey'in numarasını alabildim Otobüs şoförü de inatla üçte hareket edince işte geç kalmış oldum. Ama Mehmet Bey (sağ olsun) adresi o kadar güzel anlatmasaydı yetişemeyebilirdim de. Üzüldüm nasıl geç kaldım diye kendime kızdım ama iyi ki de yılmayıp inatla gelmeye uğraşmışım. E yani Sevgili Tourkana taa İstanbul'dan, Sevgili İlknur Kavas Aydın'dan hoşgelip katılmışlar, ben İzmir'de olduğum halde gelemeseydim çok utanırdım. Hepsinden öte sizleri görmek bile insana enerji veriyor ki beraber birşeyleri öğrenmek, bilgi ve diğer paylaşımlarda bulunmak başka hiçbirşeyle eşdeğer değil.

Orçun Bey'e ve eşine teşekkür ederim. Beni durağa kadar bıraktılar, ve geliş maceramdan sonra eve dönüşüm pek rahat oldu.

4.tekilkişi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön