Konu: Phalaenopsis
View Single Post
Eski 15-11-2006, 12:58   #55
praecox
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Birincisi phal.ınızın hastalanmadığına sevindim ikincisi ise dediğiniz gibi "filim" filimlerde requisitörlerin işi çoktur bu gibi orkideli filimlerde hiç bir şey gerçek hayattaki gibi değilidr görsellerde. ben de çok filimler seyrettim gerek etoburlar gerekse orkideler hakkında ancak burda bildiğiniz bir geçrek var ki sizin de çok iyi son günlerde hissetiğiniz en basidinden "torf" bulamadınız. orkide üretimi bakımı öyle bir şey ki ne bilmekle olur nede bakmakla kasap olunur misali... bu konuda isterseniz bir de Ünal çiçekçilikle olan röportajı vede röportaj öncesi sonrası benim forumda yazdığım notları bir okuyun...
yarı amatör bazda durum çok daha vahim en basidinden phaller için bir boy büyük saksı nerden bulurum onu söyleyin bunu söylerken de araştırıken göreceksiniz ki TR'ye 100 adeti 2 € luk saksı için 30 € nakliye gerek bir de posta gümrükde aşağlanırcasına muamelesi ise bu işin tuzu...
yerli plastikçilere ya özel yaptıracaksınız **** piyasada yerli ikinci kaliteden basılmış kalıbı bozuk saksıları ki bir numara büyüğü veya istediğiniz boy saydamı yok. onları kullanıcaksınız sonrada burdaki bazı üreticiler gibi bazı kökleri hastalanması kaynağını sorgularken asla bu saksı yüzeylerini sorgulamıyacaksınız.

sanırım anlaşılamadım...kabul ediyorum yazım kötü zira bugün evde yatıyorum lodosdan migrenim var... özür

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön