View Single Post
Eski 09-10-2009, 07:11   #79
Peyzaj_Mimarı
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-10-2009
syn. cumhur tonba mevcut verileri inceledim ve değerli arkadaşların yorumlarını okudum, size önerim eğer mümkünse bir uzman bulup ona proje çizdirmeniz olacaktır, çünkü söz konusu yer yoğun olarak kullanıma sahip büyük bir açık alan ve bazı planlama ve projelendirme çalışmaları yapılmadan uygulamaya geçilecek olursa ileride sorun çıkarabilir yaptığınız uygulamalar olduğundan daha maliyetli bir hale gelebilir ve işlevsel olmayabilir...

bu alanda arazi sörveyi ve keşif-metraj çalışmalarının yapılıp uygun ölçekte kağıda aktarılması sonra mevcut ve yapılması planlanan kullanımların belirlenerek bir fonksiyon diyagramının hazırlanması ardından sırasıyla prezentasyon, aplikasyon ve plantasyon paftalarının hazırlanarak bu aşamadan sonra uygulama çalışmalarına başlanması en doğru çalışma olacaktır.. bu bahsettiğim yol bu alanda yapılacak olan çalışma için en doğru yoldur

Ancak eğer bu yolu izlemeniz mümkün değilse google earth'ten tam olarak tepeden çekilmiş bir uydu fotoğrafı olursa ve bu fotoğraf üzerinde kuzeyin ne taraf olduğunu ve alanın hakim rüzgar yönünü belirtirseniz buraya eklemiş olduğunuz fotoğraflarıda inceleyerek size bazı tavsiyelerde bulunup işinizi kolaylaştırabilirim diye umuyorum, saygılar...

Peyzaj_Mimarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön