View Single Post
Eski 13-11-2006, 10:36   #49
murare
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2006
Ama gelemeyenler üzülmesin sadece Türkiye'de başka olduğunu sanmadığım her çeşit orjinal bonsai malzemelerini, bonsai toprağı diye bilinen akadamayı ve acer palmatum tohumlarını kaçırdılar. Bundan başkada bir şey yapmadık zaten, sadece ağaçlar (özellikle acer palmatum) hakkında bilmediklerinizi toprak çeşitleri hakkında bilgiyi, bir kaç ağacın nasıl daha güzel gözükebileceğini, üretimdeki farklı teknikleri, Acer palmatumun değişik konulardaki fikirlerini kaçırdınız. Beraber ağaçları incelemek, yapıları hakkında fikir sunmak, onları hayalen beraber şekillendirmek çok fazla bir şey sayılmaz. Uğur abi bu fazlasıyla kalabalık geziden zevk aldımı bilmem ama benim çok işime yaradı. Buraya kadar hala kafanızı bir yerlere vurmadıysanız son olarak şunu söyleyeyim bonsaiden anlayan biriyle tanışma fırsatını kaçırdınız. Gerçekten öğretmeye, bildiklerini anlatmaya hevesli biri var elinizde haberiniz olsun. Eğer benim yerimde konuşmayı bilen, soru sorabilen, daha faal biri olsaydı inanın daha da verimli geçerdi. Ne diyeyim.

murare Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön