View Single Post
Eski 02-10-2009, 18:34   #2
Kiraz
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Name:  göbek.JPG
Views: 2162
Size:  29.1 KB

Sevgili Doğa-bir-mucize, düşündüğünüz yolları bir kağıda basitçe aktarırsanız işiniz çok kolaylaşır.

Çizim 1 yukarıda:

Gül tek ve uzun olduğu için ortaya koydum.

Lale, sümbül, nergis çiğdem çiçeklerini grup olarak tercih ediyorum, tek tek olduklarında uzaktan kendilerini çok gösteremiyorlar. Bir yana lale grubu, karşı tarafına nergis grubu koydum.

Lale ve nergis çiçeklerinin etrafına menekşeleri koydum.İkisi açınca da çok güzel oluyorlar, içindeki soğanlı çiçekler solunca da kenardaki menekşeler, soğanların söküm zamanına kadar görüntüyü güzel tutuyor. Nergislerin yerinden memnun kalırsanız, çıkartmaya gerek yok.

Çiğdemlerin boyları kısa olduğu için öne aldım, etrafına da büyük çiçek dikmedim, beyaz çakıl taşları koydum.

Arka taraf boş kaldı, sümbüller burada az gözükeceğinden dikmedim, ya çiğdemlerin yanına alabilirim ya da saksıya koyup bahçe masama ya da cam kenarına alabilirim, böylece kokularını da alırım.

Arka kısma kasımpatı dikebilirim, menekşeler arttıysa dış kısımdan arkaya devam edebilirim.

Yakında çuhalar çıkar, çiğdemlerin etrafına veya gülün etrafına dikebilirim (gülün dibine çok yaklaşmam)
..... gibi.

Çizim 2 için, belki siz bir deneme yaparsınız, yakında da çiçekleri dikip fotoğrafı bizimle paylaşırsınız.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön