View Single Post
Eski 26-09-2009, 13:12   #29
salon agaci
Yeni Üye

salon agaci's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2009
selamlar,

namı diğer kızılay sarmaşığımı 2 ay kadar önce edindim. eve ilk geldiğinde yapraklarını hemen saldı, yapraklarının et kalınlığı düştü, sanki küsmüş gibiydi. tabi hemen çalışmalara başladım. tecrübeme göre yarı gölge yerleri seviyor, biraz güneşte istiyor. çok su çok üzüyor. ben 2-3 günde bir spreyleme yönyemini kullanıyorum ve yapraklarını spreylemeyide ihmal etmiyorum. bu arada asidik toprağı seviyor. ben yeşil yapraklı bitkiler için kullandığım sıvı gübrenin yanında, ayda bir çok az limon tuzuyla desteklenmiş su veriyorum. aldığımda saksısı çok küçük ve çirkindi. dayanamdım hemen değiştirdim. saksı değiştikten sonra çok hızlı uzamaya başladı. 2 ayda yaklaşık 15-20 cm uzatı. çok keyifli büyüyor. çiçeklerini kaybettik. eve geldikten sonra sadece üstünde tomurcuk gibi kalan çiçkeler olgunlaştı.

şimdiyle bitkim çok sağlıklı fakat hiç çiçeği yok. acaba çiçeklendirmek için yapılması gerekenler hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı?
evimde sodyum lambayla ışıklandırdığım bir oda var, sizce oraya taşımak yeterli olurmu?

yemyeşil günler dilerim...

salon agaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön