View Single Post
Eski 26-09-2009, 10:22   #208
Remzi Sarıoğlu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aslan_k Mesajı Göster
Merhaba,
Benim Karamürselde 110 ağaç kadar 2,5 yaşında Trabzon Hurması, 16 Ağaç 2 yaşında Zeytin'im var.Bu sonbaharda da 40-45 ağaç kadar çeşitli meyve fidanı dikeceğim.
Sorularım,
1 -Bu bahçeye leonardit uygulamak istiyorum, var olan ağaçlarıma ne kadar ve hangi metodla leonardit kullanmalıyım?
2- Yeni dikeceğim fidanlar için dikim aşamasında ne kadar ve hangi metodla leonardit kullanmalıyım?
3- Leonardit ile birlikte Yanmış elenmiş keçi gübresi kullanacağım, yorumunuz varmıdır?
4- Karamüsel civarında en kötü ühtümal İstanbul'da Leonardir nerede bulabilirim, fiyatlar hakkında bilginiz varmıdır?

Şimdiden teşekkürler.
Birinci sorunuzun cevabı kullanacağınız leonarditin kalitesine göre değişir. Organik madde ile hümik ve fülvik asit değerleri yüksek bir leonarditte genç ağaçlarda ağaç naşına 3 kg kullanmanız yeterli olacaktır.
İkinci sorunuzda sorduğunuz yeni dikeceğiniz fidanlarda fidan çukuruna 3 kilogram kadar leonardit kullanmanız yeterli olacaktır.
Üçüncü sorunuzda keçi gübresi kullanacağım diyorsunuz. Biliyorsunuz hayvanlar ot yiyerek beslenirler. Dışkılarında bu otları da taşırlar. Böylece bu otlarıda bahçenize taşımış olursunuz. Sizin yerinizde ben olsaydım bahçeme hayvan gübresi sokmazdım.
İstanbul'da Beykoz'da Konca peyjaz, Silivri'de İstanbul ve Rose peyzaj ile Kınalı'da Tunalı peyzaj da bulabilirsiniz.
Başarılar dilerim. Saygılarımla,

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön