Konu: Yılan
View Single Post
Eski 25-09-2009, 21:14   #128
ahmet salih
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Yılanın zehirli olduğunu bir bakışta nasıl anlarsın?

1) Kafası üçgen gibidir.

2) Kuyruk uzun incedir.

3)Kafası dahil bütün vücudu göz alıcı renklerle desenlidir.

En tehlikeli dönemleri haziran ayı çiftleşme zamanıdır. Bu dönemde rahatsız edilirlerse saldırganlaşırlar, özellikle dişiler.

Bir yerde, tarlada, dağda, bağda, bahçede, tııııııııısssssss sesi duyarsanız durun ve hiç kıpırdamayın.

Etrafınıza iyice bakın, onu göreceksiniz.

Bilin ki bacaklarınıza bir ya da iki karış yakındadır, kaçamadığı veya bir yere saklanamadığı içindir ki, yarı beline kadar dikilmiştir, kafası geri doğrudur, kafasının bir karış altı size doğru yay gibidir.

Bu onun saldırı pozisyonudur, kıpırdarsanız ve yanlış anlarsa eğer...

Hiç kıpırdamayın, bir dakikadan az bir süre sizi izler yavaşca kafasını yere koyar sonra hızla akar gider.

Yılanlar diliyle koku alır.

Yılanlar duymazlar. (duymuyorsa nasıl tıııııssss diye ses çıkarır bilemem)

Yılanlar başlarını yere koyarak titreşimlerden etrafındaki iri canlıları algılarlar.

(ayrıca yılanın olduğu yerde yalan da çoktur)
Saygılar
Sn;halil önen 2.maddenin tersi olduğunu sanıyorum.zehirli yılanlarda kuyruk kısa ve küntür diye biliyorum.bonjour40 resimlediği yılanların zehirsiz olduğunu düşünüyorum.ege bölgesinde insana zarar verecek kadar zehirli tek yılanın şeritli engerek olduğunu herpetolog üyemiz sn;montivipera'nın yazılarından biliyoruz.bir resmini yüklemeye çalışacağım.yılanları tanıdıkca korkularımızın ne kadar yersiz olduğunu öğreniyorum.ve hatta sevmeye başlıyorum. yılanın olduğu yerde yalan çoktur .özdeyişinizi çok tuttum.

Eklenen Resimler

ahmet salih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön