Konu: Arıcılık
View Single Post
Eski 15-09-2009, 22:43   #166
güvercin01
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Selamlar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vivasırnak Mesajı Göster
arkadaşlar bende arıcılığa merak sardım. 50 dönümlük arazimiz var hem bizim hemde komşuların bol miktarda meyve agaçları var rakım 1500 mt ama bilgi yok denecek kadar az .
sadece sizin gibi iyi arkadaşlar ve internette biraz bilgi sahibi oldum oda çok az sizc eyapabilirmiyim
Öncelikle merhaba.Arıcılık hassas bir konu fazla bilgi sahibi değilsek deneme yanılma yoluyla büyük maddi kayıp yaşayabilirsiniz.Onun için eğer bulunduğunuz yerde halk eğitim merkezi varsa öncelikle yeterli sayıda kişi ile oraya dilekçe ile başvurup KURS AÇTIRIP eğitim almanızı tavsiye ederim.Ondan sonra yörenizde ne tür bitkiler var hangi tür arı daha dayanıklı ve verimli olur kara kovan mı yoksa fenni kovandamı arıcılık yapacağız vb. iyi analiz ediniz.Şu sitelere de bakınız: Türkiye Arı Yetiştiricileri BİRLİĞİ, Türkiye Arıcılar Birliği. Yeterli gelmezse çevrenizde bu alanda iyi olan arıcılarla birlikte kovanlara bakarlarken ricada bulunup yardım ederek uygulamalı öğrenebilirsiniz.Yine yardımcı olmaya çalışırız.SEVGİYLE KALIN..

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön