Konu: Lisianthus
View Single Post
Eski 12-08-2009, 19:28   #411
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Bahsettiğim güzel işte bu, hava serince gidince açması uzun sürüyor.
Name:  IMG_5075.JPG
Views: 995
Size:  54.3 KB

Çiçekler ağır gelince aşağıya doğru bakıyorlar. Ben de onlara "Her halinle, her şeyinle güzelsin..." i mırıldanıyorum.
Name:  IMG_5086.JPG
Views: 1030
Size:  51.5 KB

Hepsini topluca alıp sizlerle paylaşmak istiyorum ama gözümle gördüğüm etkiyi yaratamıyorum. Hepsini almaya çalışırken çiçekler çok küçükmüş gibi görünüyorlar, oysa katmerlilerin bir tanesi avucumu dolduruyor. Sabah sulama çalışırken Lisilere de geliyor sular. Bu sabah ağırlığı taşımayan bol tomurcuklu bir dal kırılmıştı, hemen vazoya alıp, gözümün önüne aldım.
Name:  IMG_5124.JPG
Views: 932
Size:  66.1 KB

Nevsune, üzülme ,başlarda çok ağır gelişiyor, sonra birden atağa geçiyor. Bir tane açtı mı gerisi geliyor zaten. Kapı önündeki saksıya diktiklerim çabuk açsınlar diye tepe budaması yapmamıştım. Onlarda da çok bol tomurcuk açtı-açıyor. Tepe budaması yapmadıklarımın tek dezavantajı, çiçek saplarının diğerlerine göre çok daha uzun oluşu sebebiyle, ağır gelen çiçeğin aşağıya bakması. Ne kadar bağlarsam bağlayayım olmuyor.

k0900, sizdekilerde koyu mor renk inşallah vardır, yakından görmenizi çok isterim. Etkileyici bir renk gerçekten.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön