View Single Post
Eski 11-08-2009, 14:15   #130
thomasina
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2009
Kesinlikle size katılıyorum denizkedisi. Halk arasında kedi süt içer diye bir inanış var yaygın olarak ama yanlış. Kedi tabi ki süt içer ama yalnızca annesinkini. Ben de bazen kedilerime yedikleri mamadan sıkılmasınlar diye ağız tadları değişsin diye çok az süt veririm ama o kadar sulandırırım ki süt bile kalmaz kapta. Özellikle inek sütündeki şeker oranı kediler fazla, böbrekler zarar görüyorlar. Bu arada benim şimdi aklıma gelen başka bir şey var çok üzülüyorum. Bazen insanlar beraber yaşadıkları kedilerine ille de evdeki menüyü sevsin diye baskı yaparlar. Yok ev yemeğine alıştırmalı falan denir ya... Yahu tabi ki ekonomik olunur ama kedi salçayı yer mi, ya da patates, patlıcan yemeği suyuna batırılmış ekmeği. Kaldı sebzeden yaptığımız mamalarda bile patates, maydanoz ve patlıcan yoktur, çünkü onlara çok zararlıdır. Bu tür şeyleri yiyen kedicikler var ama onlarda daha çok sokakta duran ve çok aç olanlar. İki lokma kuru mamayla doyuyor çocuklar. Hem evde herkesden daha ucuz yaşasın isteniyor hem de hastalanırsa bize harcanandan daha az para harcansın isteniyor. Bir farkları yok ki bizden...
Anlamakta güçlük çekiyorum bazen...

Düzenleyen thomasina : 11-08-2009 saat 14:17 Neden: imla
thomasina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön