View Single Post
Eski 06-08-2009, 09:42   #58
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
sayın açık pozisyon.benim yaşadığım köy ilçeye 25 km. mesafede.köy yoksul.yaşam standartları çok düşük.sanırım size uygun değil.sizi ilgilendireceğini düşündüğüm bilgi ve fikirlerimi yazmak istedim.
benim bitişiğimde dul bir hanım ve oğlu yaşıyor.oğlu bu köyden bile bayramiçe gidip gelerek liseyi bitirmiş.kaldı ki tahminim siz ilçenin içinde bir yer düşünüyorsunuz yerleşmek için.şimdide bayramiçte bulunan iki yıllık meslek yüksek okulunda okuyor.ayrıca benim tanıdıklarımın çoğunun çocukları üniversiye eğitimlerini ailelerinin bulundukları şehirlerden başka bir şehirde devam ediyorlar.bunu ilerde çocuklarınızın eğitimini düşündüğünüz için yazıyorum.
size bir tavsiyem daha var.eşinizle beraber bir arkadaşınızın yaşadığı ufak bir ilçeye (ne kadar ufak olursa o kadar faydalı olur eşinizin etkilenmesine) bir haftalığına gidip kalın.sabah tertemiz havada uyanmak , herkesin birbirini tanıdığı ve görünce selamlaştığı bir yer , trafiğin yok denecek kadar az olması , köylülerin satmak için pazara getirdiği taptaze ürünlerini ilk elden ve ucuza almak , ufak yerlerin fakir ama insanlığını yitirmemiş kişileri ile tanışmak , bir yerden diğerine bir kaçdakikada boş kaldırımlarda ağaç gölgelerinden çiçekli bahçelerin ve pencerelerin önünden yürüyerek gidebilmek ve daha bunun gibi sizin fark edip ona da göstereceğiniz şeyler eşinizin düşüncelerini etkileyebilir.
fırsatınız olursa bir deneyin.ufak yerlerde yaşayan bir arkadaşınız yoksa öyle bir yerde bir pansiyona gitmeyi deneyin.ama öncelik bir dostunuzun evinde kalmak olmalı.turistlik bir ilçede aradığınız sıcak insan ilişkilerini bulamayabilirsiniz.oralarda insan ilişkileri değişti.ilişkilerin temel noktası paraya dönüştü.tıpkı büyük şehirlerde olduğu gibi oldu yani.
size bol şans dilerim.her şey gönlünüzce olsun.

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön