View Single Post
Eski 05-08-2009, 10:04   #141
gecemingunesi
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-08-2009
Ben de orkideye yeni aşık olanlardanım. Görür görmez vurulanlardanım. Acaba gerçek mi sahte mi diye yaprağına dokunup tutulanlardanım. Birkaç ay önce büyük bahçe marketlerden birinde alışveriş yaparken gördüm ve "bu benim olmalı" dedim ve eşim de bana hediye etti... Ama...

Aşkta acemilik işte... Bazen kendini yakarsın bazen karşındakini... Aşkımı kurtarmak için şimdi yardım arıyorum...

Aşkım işyerimdeydi... Tatile gitmiş, arkadaşıma "göz kulak ol" diye tembihlemiştim. Sağolsun o da çok sahiplenmiş olacak ki habire su dökmüş. Tatilden dönünce anladım ki aşkımda bir problem var. Beni bıraktığım gibi karşılamadı... Üzerinde çiçekler duruyor ama yeni hiç tomurcuğu yok... Ve bugün internetten araştırma yaparken buraya rastladım...

Rastlamaz olsaydım diyemiyorum okuduklarımı görünce "ben aşkıma ne yapmışım diye" başımı vuracak taş arıyorum...

Yanlış 1: Bahçe markette satılırken saydam bir saksısı vardı ve çirkin görünüyordu. Ben de su tahliye deliği olmayan başka bir porselen saksı daha alıp onun içine koymuştum... Saksı güzel görünsüün diye... (Ya sen ne yapacan saksının güzelliğiyle çiçek zaten dünya harikası bırak saksısı da çirkin olsun)

Yanlış 2: Arkadaşım suladıkça sulamış... Baktım porselen saksının içine su dolu... Tahliye deliği de yok... Kaç zamandır o şekilde suyun içinde boğuluyor aşkım bilmem...

Yanlış 3: Madem aşık oldun... O zaman ne demeye araştırma yapmazsın... Nerede tutulur, nasıl bakılır... Sadece "ha az su verecekmişim buna" demek yeter mi?

Şimdi aşkımla yeni bir başlangıç yapmak için bu sitedeyim. Lütfen bana yardım edin...

Üzerinde hiç tomurcuk yok... Üzerindeki çiçekler de zamanını doldurmuş olacak ki eski canlılıklarını ve parlaklıklarını kaybetmek üzereler... Bir tane yeni yaprak sürgü vermiş... Yaprakların sertliğinde değişiklik yok...

Kökleri ne zamandır suyun içinde yüzüyor bilmiyorum... Onu kaybeder miyim birden bire...

Ne yapabilirim... Nasıl canlandırabilirim... Nasıl tekrar çiçeklendirebilirim...

gecemingunesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön