View Single Post
Eski 03-08-2009, 12:44   #106
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
arkadaşlar destekleriniz için bu yörede oturan herkes adına hepinize teşekkür ediyorum.köstekleri içinde arkadaşlarımı bazı konularda uyarmak istiyorum.burası bayramiçin köylerinin bulunduğu bir ova.kazdağlarının iç kısmındayız.burada aranacak/bulunacak altınlar bu ovada yetiştirilen sebze meyvelerden daha değerli değil.ayrıca altın çıkarılır ve gün gelir biter.ama altın çıkartılırken kullanılan siyanür buradaki sularla tarım alanlarına kadar ulaşır.sevgili köstek olan arkadaşlar yediğiniz meyve ve sebzelerin büyük bir kısmı iyi sulanan verimli tarım alanı olan bu ovadan geliyor.bir kısmı yurt dışına gönderiliyor.bir kısmı meyve suyu fabrikalarına bir kısmı da iç piyasaya (yani sizlere) satılıyor.eğer yurtdışına satılanların içinde siyanür kalıntısı çıkarsa adamlar ülkelerine sokmadan imha eder verdikleri siparişleri de iptal ederler.üretimin tümü iç piyasaya yani sizlere gönderilir.eşimin dayısı istanbul bayrampaşa sebze ve meyve halinde dükkan işletiyor.çok iyi biliyorum ki büyükşehirlerdeki sebze ve meyve hallerinde hiç bir kalıntı kontrolü yapılmadan sebze ve meyveler sizin sofranıza kadar ulaşıyor.teknik bilgim yok ama bildiğim gerçekleri açık bir şekilde size yazdım.hükümetteki üst düzey bürokratlardan bazıları yüklü miktarda para alacak diye bu ovaya , burada yaşayanların geçim kaynakları olan tarımsal alanlarına ve KENDİNİZE kıymayın.buraları koruma çabalarına köstek değil destek olun.bu yazıları okuyunca evimin bahçesine çıkıp 5 dakika önce bir resim çektim.kırmızı daire içindeki yer bir maden ocağı.etrafım çepe çevre meyve bahçeleri ve çam ormanlarıyla kaplı.sadece bu leke var karşımda ve yavaş yavaş da olsa büyüyor.o resimde gördüklerinizle daire içindeki rezaleti içinize sindirebiliyorsanız bana diyecek bir şey kalmaz.okuduğunuz için teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön