View Single Post
Eski 29-07-2009, 18:35   #30
Mutlu Kutlu
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Şişenin içinde su sürekli olacak, şişe güneş görmeden toprağa gömülü vaziyette çeliğin köklenmesi sağlanacak. Sistem bu,

Çeliğin şişenin içerisinde toprakla teması olmayacaksa, neden toprağa gömmek gerekiyor onu anlamadım. Mantığım almıyor, çelik uzaktan toprağın kokusunu alarak köklenmeyemi teşvik ediliyor acaba.

Evimizde bir şişenin içerisine çelik koyarız, şişenin dışınıda alüminyum folyo ile sardığımızda güneş ve ışık görmez zaten.

Biz üretici olarak her türlü üretim şekline açığız. Şişe içerisindeki su ile çelik köklendirmedeki başarı şansı çok az olduğundan bu yöntemi hiç bir profesyonel üretici kullanmaz. Köklenen çelikleri toprağa aktardığımızda kök gelişimlerini bile doğru dürüst tamamlayamazlar.

En iyi çelikten üretim şekli ısı, ışık ve nem dengesini sağladığımız torf, perlit veya cocopeat içerisinde oluyor.

Sn. Selim 50,

Sibirya kiwilerinizin hala yaşıyor olmasına sevindim, bir çok arkadaş yaşatmayı başaramamış. Meyve vermeleri için epey bir kök ve gövde geliştirmeleri gerekiyor, bendeki anaçtan bu yıl meyve bekliyordum ama seneye kısmet olursa tutacak diyoruz.

Saygılar.

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön