View Single Post
Eski 28-07-2009, 11:15   #10
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
tavsiye olarak kedi ve köpeklerinizi çok sıkı kontrol altında tutun, veya onlardan vazgeçin(hayvan severler duymasın).
Canım Adalet Hanımcığım, savunmanızı okudum, çok sevindim. Ben yukardakini okuyunca, "atıverin evdekileri " diye anlamıştım. Hele bu tavsiye, o şirin yavruları fotoğraflayıp bizlerle paylaşan sizden gelince, şaşırmanın etkisiyle yorum yazmıştım. Yanlış anlama için özür dilerim.

Sevgiler...

Bulik, o sprey gerçekten hem ucuz hem kullanışlı, ama diğer damlaya göre galiba daha sık uygulamak gerekiyordu, biz damlayı da, parazit hapını da veterinerden almıyoruz, onların sattığının yarı fiyatına aldığımız yerler var. Bu arada geçen gün orta kulak iltihabı olan köpeğimiz için gelen veterinerin paylaştığı bilgiyi aktarmak isterim. Ben bu pire tasmalarının, damlalarının, kokularıyla zararlıları hayvanlardan uzaklaştırdığını sanırdım. Oysa ki durum farklıymış. Tasmanın da damlanın da hayvanın derisine temas etmesi gerekiyormuş. İlaç teninden emilerek vücuduna giriyormuş. (hiç böyle düşünmemiştim) Fazla tüylü hayvanlarda pire tasması hayvanın tenine değemediği için etkisi olmazmış.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön