View Single Post
Eski 23-07-2009, 10:59   #3890
Fatih
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Hafta sonu Yalova'dan misafirim vardı. Çiçeklerimi çok beğendi ben de mutlu oldum ama menekşede takıldık Tutsun diye gözlerine baktığım menekşe yapraklarını görünce "ben senin kadar ilgilenmiyorum arada su vermeyi unuttuğumda oluyor. Ama yaz kış çiçekte menekşelerim" demez mi

Ağzım açık kaldı şaşkınlıktan. Ama kıskanmadım da değil hani Yaprak sayısı dörtte kaldı. Ha yavruladı ha yavrulayacak diye bekliyorum. Saksıdaki menekşem de filizleniyor yeniden büyümeye başladı ama çiçeğini göremedim daha

Ne dersiniz başaracak mıyım
Sevgili Sevim hanım.Menekşeler aynı diğer çiçekler gibi fazla ilgiden hoşlanmıyorlar.Ben günde en az 1 saat çiçeklerimle uğraşıyorum.Ancak menekşelerime bir selam verip diğerleriyle uğraşıyorum.Onlarda dikkat çekmek için boyuna tomurcuk büyütüyorlar.Şu an hiçbir menekşemde çiçek yok.Yeni aldıklarım hariç

Siz yaprakları yerinden oynatmayın çıkartıp bakmayın onlar kendi halinde köklenecelerdir.Köklenmeyen olursa inadına tekrar yaprak dikin.Dikerken bu seferde olmayacak gibi düşüncelere kapılmayın.ÇÜnkü Başaramayacağım diye bir duyguya kapıldınızmı başaramassınız.
Kısaca buna bir hikaye ile örnek vereyim.
Kurbağalar en yüksek kuleye tırmanmaya çalışıyorlarmış.Yarış başlamış ve aşağıdan gelen sesler şöyleymiş:
-Olmaz,yapamazsınız,bırakın bu yarışı tırmanamassınız.
Aşağıdan gelen seslere kulak verenler birer birer düşmüşler.Düşenlerinde düşünceleri başaramammış.Ancak aralarından biri varmış ki kendine güveni yerinde,bu işi ben başarırım diyen birtane sağır kurbağa varmış.Sağır olduğundan aşağıda ki sesleri duymadığından yarışmayı o kazanmış.

Kısacası diğerlerinin dediği önemli değil kendinize güvenin ve dikime başlarken bu sefer yavrulatacağım,bu sefer olacak diyerek başlayın.
En önemliside bu işte başarılı olacağınıza inanın.

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön