View Single Post
Eski 22-07-2009, 17:11   #663
thomasina
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2009
Benim difim belkide bir karış bile olmayan boyu ve iki minik yaprağıyla ölmek üzereyken işyerimden geldi. Çok büyük bir saksıya dikilmişti. Yer değiştirmesi zaten sarsmıştır endişesiyle saksısına dokunamadım. En uygun yei buldum kendimce ve uygun sulama ve besin takviyesi ile 8-9 ayda bu hale geldi. Kurtuldu bir anlamda. Şimdi epeyce boylandı ve sanırım da yaprakları ve gövdesi oldukça sağlıklı. Gün aşırı yapraklarına su püskürtüyorum ve alttan çok az suluyorum. Geçen hafta madem saksısına dokunamadım bahara bıraktım o zaman biraz toprak ekleyeyim dedim ve üstten köklerine hiç dokunmadan bayağı toprak aldım. Yerine yeni sağlıklı toprak ekledim. Uyum sağladı gibi ama tek sorunumuz evimde en uygun köşenin orası olması. Orada da duvar kısmı arkasında kalıyor ve napsın tatlım ışığa doğru yönleniyor. Birkaç değişiklikle evde yeni bir köşe ayarlayabilirim belki ama tam yeni toparlanmaya başlamışken riske etmek istemiyorum sağlığını. Arkadaşlar bir de siz inceleyip bana görüşlerinizi iletirseniz çok sevinirim.

thomasina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön