View Single Post
Eski 20-07-2009, 09:21   #137
praecox
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Son günlerde bu yosun konusunda bana yapılan "saldırılar"a bir anlam veremiyorum. Ziya bey kendisi burda her türlü desteği vereceğini belirtiyor.
Hal böyle iken benim bilgim veya deneyimlerim sizi yanıltıyor diye saldırı sebebiniz nedir.
Sphagnum yerine saksı harcına diğer yosunları kullanabilirsiniz. sünger oasis v.d. bir dizi su tutcu maddeler de karıştırabilirsiniz, ancak;

Kök boğazı çürümüş kök kalmamış bir phal.ı köklendirmeye teşfik etmek çürümeyi bastırmak için en uygun yosun sphagnumdur.
En azından benim deneyimim bu bildiğim bu.
Ziya beyin deneyimleri başka olabilir ben sadece kendi bilgimi paylaşıyorum.
Bu bilgi paylaşımlarım bu forumu rahatsız eder olduğunu farkedeli benim de artık canım sıkıldı.
Yazı yazma bilgimi heba edercesine paylaşmak gibi bir zorunluluğum yok.
Bunu yazıyorum diye de siz saygıdeğer üyelerden de gönülüce yaptığım bu iş için AZAR İŞİTMEYE hiç niyetim yok.

Alıntı:
Sayın Praecox,Bir zamandır yazılarınızı takip ediyor Orkide severi niye doğru adrese yönlendirmeyipte onlara anlamadıkları milyonlarca şey tavsiye ediyorsunuz bir türlü anlamıyorum.Üstelik kendinizde yosunu Ziya Soner den aldığınızı itiraf ediyor ama insanlara kulağınızı uzun yoldan tutun diyorsunuz.Denenmiş ve bu işin hocası olmuş kişinin adresini vermek size niye zor geliyor?
Ziya bey kendisi burda kendisi yazıyor benim adres vermem gerekiyor mu HALA!
Benim de bu yosunu kullandığımı ben yazdım biliyorsunuz hala neyin yönlendirmesini bekliyorsunuz.
Ziya bey kendisi burda yazıyor kapım herkese açık gelin görüşelim eh bu nazikhane daveti karşısında ben daha ne ekliyebilirim.

Latince terimler yazmam sorun bazı ince ayar bilgileri önemli püf noktalarını yazmam sorun, acemi olmanız okumamanızı haklı kılmaz okuduğunuzu en basit şeyleri bile anlamayıp devamlı sormanızı gerektirmez. Anlamadığınız noktalar veya terimler oldu da edeplice sorulunca cevap mı vermedim?

İthamlarınız beni üzüyor açıkçası hakketmediğimi düşündüğüm bu ithamlar beni kızdırıyor da.

Saygılarımla

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön