View Single Post
Eski 05-07-2009, 22:26   #21
imgelem
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili İmgelem,
Fotoğrafları görünce hemen hıhh, tam benlik, keşke orada olup ben de çalışsaydım diye geçirdim içimden. Bayılırım inşaat yapmaya, ortaya birşeyler çıkarmaya.

Önce, eviniz çok güzel, güle güle ağız tadıyla oturun.
Palmiyeniz de güzel. Onun kesilen alt dallarını biraz daha dallı bırakarak keserseniz, içine toprak koyup (çanak gibi oluyor ya) renk renk cam güzeli ektiğinizde çok hoş bir görüntü oluyor.
Palmiyenin gövdesi çiçek açmış gibi duruyor. Ben bunu bir arkadaşımızın Tuzla'daki evinde denemiştim, bayıldılar.

Sedir yaptığınız yerin karşı duvarı gölge gibi, oraya Ortanca ekerseniz sanki daha güzel bir görüntü verecek gibi.

Begonvilin arkasına ektiğiniz ipomea, zamanla orada boğulmaz mı? Begonvil o cepheyi hemen saracak gibi.

Saksılarız güzel. Küpünüz de çok hoş.

Sera gibi kapattığınız balkonun dış kenarlarına ekeceğiniz bitkileri iyi seçmeniz gerekecek. Zira uzun boylu bitkiler olursa sıcağın tesiri ile ısınan cam, bu sıcaklığı bitkiye yansıtıyor ve bitkinin yaprakları kavruluyor. Silivri'de benim başıma geldi.

Aklıma gelen şeyler olursa yine size yazarım, inşallah sizi sıkmıyorumdur....
Rica ederim Güler Hanım ne demek sıkılmak, tam tersine sizin gibi bir bahçe duayeninden fikir almak bulunmaz bir nimet benim gibi el yordamı ile gitmeye çalışanlar için.
Begonvilin arkasındaki ipomea değil yıldız çadırı.Nasılsa kışa yokolacak diye ektim.
Palmiyenin sağındaki minicik ortancalarım gözünüzden kaçmış anlaşılan.Onların yanında da gardenyalarım var.Palmiyenin boşluklarına çiçek ekmek aklımdan geçmedi değil.Artık gelecek yaza.Çünkü inşaat işleri çok vaktimi alıyor.Ama isteğinizi frenlemeyin.Buyrun gelin.Doğrusu sizi ağırlamak çok hoşuma gider.Hele inşaat yapmaya bayılan bir konuğun başımın üzerinde yeri var

imgelem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön