View Single Post
Eski 22-06-2009, 10:49   #160
Acarextt03
Ağaç Dostu

Acarextt03's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2009
Dün saat 13:00 gibi oradaydık.. Yine ailecek gittik... Sadece babam ben biraz rahatsızım gelmeyeyim diye geride kaldı...
Bizim dalgınlığımız.. Yolda giderken radyodan gelen ses " babalar gününüz kutlu olsun." bir acayip olduk...
Biz babamızı tek başına evde yanlız bırakmıştık.. Kendimi kötü hissettim.. Hemen bir U dönüşü onuda alıp gittik...

Neyse... Bahçede bu hafta fazla yapılacak bir şey kalmadı diye düşünüyordum... Fakat şu yabani otlar beni yalancı çıkarıyor.
Yani bıraksak 1 ay içinde çimenlik olacak bahçemiz.. Biraz sulama yapıp onları da yeniden söktük...

Ama yeniden belirtmek isterim ki sn. Gece'nin yaptıkları karşısında biz sadece orayı sulamış oluyoruz...

Fıstıklar için boş bırakılmış yere sırık ve pempe domates dikildi.. Hafif çapalama yapıldı. Fasulyeler sırıklandı, ayçiçeklerimiz boylanmış, mısırların alt yaprakları hafif çimdiklenip boya gitmesi teşvik edilmiş oldu.
Artık bahçemizde çilek verimi çok azaldığı için sulama arttırıldı, soğan ve sarımsaklarda tabaka kırıldı, maalesef dereotları veya diğer tohumlardan bir haber yok, naneler,kekikotu ve kabaklar hasat edildi... Çünkü bazı kabakların uçlarında kararma başlamıştı...

Buradan tekrar Meryem hanıma teşekkür ediyorum. Bize bir poşet kıvırcık verdi..
Akşama evde yaptığımız salatanın içine mükemmel bir tad katmıştı...

Arkadaşlar benim haftaya gitmem biraz zor... Çünkü dernek pikniğimiz var.. Ama cuma akşamına kadar pazar günü için gelecek arkadaş olursa belki küçük bir ihtimal gelmeyi düşünüyorum.. Piknik alanı Alemdağ kavşağından 10 km. ilerisinde..
Belki kaçabilirsem gelmeyi düşünüyorum.. Herkesin bu güzel mekanı ziyaret etmesini isterim.. Sormayı unuttum. bahçemizi gübrelemek gerekir mi?

Acarextt03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön