View Single Post
Eski 17-06-2009, 00:57   #14
S Güngör
Ağaç Dostu

S Güngör's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2009
ben düzceliyim. bizim buralarda ticari amaçlı ekim dikimi yapılır kavağın. şahsen ben pek tasvip etmiyorum. çünkü düzce verimli toprakları olan bir yer. kavak ekerek tembellik yapıyoruz galiba. ekiyor, 10 sene bekleyip kesiyorlar. çok nadiren her sene kavağına bakım yapana da rastlıyorum. bazı zamanlar sert rüzgarlarda yıkılrlar. özellikle kesim zamanı geçmiş olanları rüzgara bile gerek kalmadan yıkılabiliyor. bu arada kavak ağacının altında söğüt ağacı bile sağlıklı yetişemiyor. o yüzden bahçelere tavsiye etmem. servi kavağı tavsiye ederim. ince ve uzun.(ama rüzgara, kara gördüğüm kadarıyla dayanıklı) çok masum bir ağaç. özellikle ankara yolunda küçük köylerde çok güzel örnekleri var. görenler bilir. ancak fidecilerde bulmak oldukça zor. ben mevsiminde çelikle edinmeyi düşünüyorum. kanada kavağı kadar arsız değil. başa bela olmaz. internette yeterli görsel mazeme bulunmuyor. umarım becerip yakınlardaki ağaçlardan fotoğraf çekip eklerim. aylardır siteden yararlanıyorum. biraz faydam dokunsun istiyorum.

S Güngör Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön