View Single Post
Eski 13-06-2009, 11:31   #4
osmann
Ağaç Dostu

osmann's Avatar

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Ahh ah bu başlık için ne kadar teşekkür etsem az. Çünkü ben düz yer nedir bilmeyen Trabzon' da oturuyorum. Buna rağmen yıllar önce bir bisiklet aldım. Evim denize yakın olduğu için sahile inip orada kullanıyorum. Birgün en büyük arzum, işe bisikletle gidip gelebileceğim bir yerde yaşamak. Şu an bu pek mümkün görünmüyor. Çünkü oturduğum yer ile işim arası en az 30-km var (belki daha fazla). Mesafe sorun değil ama şu rampalar yok mu pilimi bitiriyor. Üstelik sırf bu iş için çift amortisörlü dağ bisikleti aldım. Bana mısın demiyor. Şöyle dümmmmmdüz bir yer olsa burası, ama yine ille de burası. Çünkü Karadeniz'i bırakıp gitmek istemiyorum. Aynı havayı suyu denizi ve simmmmmsiyah kumu ve de yemyeşil yaylaları hiçbir yerde bulamazsınız. Varsın yorsun beni. Şimdilik sahil parkurunda sürüşe devam.
Bu arada ben bisikletin biraz kültür işi de olduğunu düşünüyorum. Bizde yerleşmiş bazı kalıplar var. Sayın Hassoman ın aksine, insanlar bisikleti çocuk eğlencesi ya da karne hediyesi olarak görüyor. Halbuki zinde bir vücut için, temiz bir çevre için bisiklet şart. Başka türlü Çin bir milyarlık nüfusuyla trafiğin altından nasıl kalkabilirdi? Erzincan' da mesela (düz arazi avantajı) bisiklet kullanımı yygındır. Ben 80 lik bir dedeyi bisikletle köyüne giderken görmüştüm.

osmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön