View Single Post
Eski 11-06-2009, 10:06   #52
BalıkcıSerdar
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Avcılığın yazılı kurallarının yanında birde yazılı olmayan kuralları vardır. Bunlar da;

Bir canlı ne için öldürülür/öldürülebilir sorusunun cevabında gizlidir.

1- Etinden faydalanmak için (yemeyeceğiniz hayvanı avlamayınız).

2- Derisinden faydalanmak için (örtünme-giyinme ihtiyacı ki bu artık pek geçerli bir madde olamaz).

3- Korunmak için (bu da hala geçerli, kendinizi korumak için olabileceği gibi, ürününüzü korumak için de olabilir).

Bir 4. madde daha eklenebilir ki, bu sadece bu işi profesyonelce yapanlar için geçerli olabilir, amatörce avlananları asla ilgilendirmez ve ilgilendirmemelidir.

4- Ticaretini yaparak para kazanmak için.

Ama "spor" için asla!

Tamam, av yapmak için gezerken, yüzerken bir yandan da spor yapmış olunuyor ama avlanmanın spor olduğu manasına gelmiyor bu. Eğer avcılık spordur/hobidir derken kastımız av hayvanının canını almanın spor/hobi olduğu yönünde değilse ki bu ayrım çok önemli ve resmen bıçak sırtı, bunun altının çizilmesi gerektiğini düşünerek, "spor için asla" diyorum.

Bana göre "Avcılık sporu" gibi adlar takılması bu yüzden hiç hoş değil diye düşünüyorum. Bu konularda, değişik bir kaç forumda tartışmalarımız olmuştu, bulabilirsem onları buraya almaya çalışayım.

Üyesi olduğum diğer forumlarda tartıştığımız konuları buldum, fakat bir kaç alıntıyla pek anlaşılır şeyler olamayacak, konu başlığıyla birlikte tüm mesajları alıntılamam gerekecek ki bu da sıkıntı yaratacağı için vaz geçtim

Düzenleyen BalıkcıSerdar : 11-06-2009 saat 11:20 Neden: ilave
BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön