View Single Post
Eski 02-06-2009, 11:25   #23
huzunperest
Ağaç Dostu

huzunperest's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2007
Çeliklerim beni şaşırtıyor diyebilirim. Acemi şansı mı yoksa hoyaların eşref saatine mi rastladık bilmiyorum. Yatık dikmediğim halde tüm gövdeleri boyunca toprağa ulaşmaya çalışan sayısız kök çıkıntısı belirdi.
Elimde kürdan, sağlarında sollarında dolaşıyorum. Melek, "Bırak karıştırma" diyor. Şeytan "Bak bakim köklenmişler mi" diyor. İki çelik çıkan hoyaların birer çeliklerini de deneme amaçlı sadece vermikulite dikmiştim. En azından onları karıştırıp köklerini gördüm de diğerleri bu zulmümden kurtuldu.
Linearisten 4 çelik çıktığı için 2 çeliği suya koydum. Birini toprağa, birini de vermikulite diktim. Almanca bir sitede Linearisin suda hızlı köklendiğine ilişkin bir tecrübeyi okumuştum.
Sudakiler köklenmeye başladı. Vermikulittekiler aynı duruyor. Topraktakini bilmiyorum ama yapraklarında solma veya su kaybı yok gibi.
Köklenmeye en heveslisi Purpurea Fusca gibi görünüyor. Neredeyse tüm gövdesinde sayısız kök çıkıntısı var.
Çeliklerimde iyimser bir görüntü mevcut şu anda. Köklendirme aşamasında hiç kaybım olmayacak gibi görünüyor. Sonrasında Allah Kerim diyeyim.
Akşam çeliklerimin fotoğraflarını eklerim.

huzunperest Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön