View Single Post
Eski 05-10-2006, 17:17   #9
Mehmet Ali Aşık
Ağaç Dostu

Mehmet Ali Aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2006
Dunyanin kontrolunu elinde tutan emperyalist-kapitalist gucler ucuncu dunya ulkelerine yardim eder gibi gorunsede amac onlari somurmek ve kolonize etmekdir.IMF ,dunya bankasi,ab,abd kredi acip akil fikir verip sunu ekin bunu ekmeyin bu yasayi gecirin diyor.Hesapta bize yardim edecekler ama bizi onlara muhtac bagilimli hale getiriyorlar.Turkiye tarihini iyi incelememiz lazim .Bugdayi bile ithal eder olduk ,findigimizi pazarlayamiyoruz,petrolumuz var ama cikaramiyoruz madenlerimiz topragimiz kimlere nasil peskes cekiliyor? Acaba Turkiye tarimini yok etmek kontrol altina almakmi istiyorlar?
GDO nun insanligi kurtacak bir sey olduguna inanmiyorum.Dunyada yiyecek kitligi varsa bunun en buyuk sebebi paraya tapan,adalet ve esitlik yoksunu kapitalist sistemdir.Toprak ana cok comert ondan dogru bir sekilde istedigimizde bize her seyi verecektir.Bakin kimysal gubre ve ilaclarla baslayan modern tarim devriminin insanlik icin zararli oldugu artik ortaya cikiyor.her yedigimiz seyin vucutta bir etkisi var. bir urun nasil yetistirlmis icinde ne var ne yok yararlimi zararlimi bunu bilmeliyiz.

Mehmet Ali Aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön