View Single Post
Eski 03-10-2006, 00:44   #12
gallus
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-07-2006
çok teşekkürler Mine Hanım
Benim begonvilim yukarıdaki ve diğer begonvillerden farklı. aslında bunu da size danışmak istiyordum. böylece bu başlık da buna vesile olmuş oldu. aşşağıya çektiğim bir resmini koyuyorum. yaprakları tam belli olmasa da belki size bir fikir verebilir. ben daha önce böylesini hiç görmemiştim internette de rastlamadım resmine. koçtaştan almıştım. bu konuda da beni bilgilendirebilirseniz sevinirim içeriye aldığımda evde hazırlamış olduğum cam kenarı olan ve 30 cm kadar yukarısında evlerde kullandığımız yuvarlak florasan lambalayla yardımcı aydınlatma yaptığım bir yer var; orada muhafaza etmeyi düşünüyorum. bu lamba yeterli olur mu veya benim bauhaus gibi yapı marketlerde temin edebileceğim dahaa pratik yararlı bir aydınlatma lambası önerebilir miziniz?
bir de eğer içeriye almasam benim begonvilim kışı dışarıda geçirebilir mi?

eğer resim yeterli gelmezse daha iyi görebileceğiniz ayrıntılı bir resmini yarın çekip koyabilirim.
teşekkürler.
gereken büyümeyi sağlayamasam bile narı kışın içeriye almalı mıyım? **** dışarıda durması daha mı sağlıklı olur?(soğuklama ihtiyacı bakımından)

şimdiden çok teşekkürler
Name:  begonvil.jpg
Views: 14717
Size:  43.8 KB

gallus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön