View Single Post
Eski 04-05-2009, 19:58   #234
hozat
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Sevgili Adalet Hanım,
Her gün bahçene aralıklarla uğruyorum,her seferinde yeni bir görüntü yeni bir renk cümbüşü negüzel çiçekler yetişmiş ellerine sağlık.

Bende bahçeme uğrayıp 15 gün kalabildim ,Bodrum,a b
ile bahar tam gelmemişti hava soğuk ve puslu geçti o kadar ot temizledim ki başka işlere zaman kalmadı.

Gülerin bahçesi dev bir orkestra gibi her köşesinde ayrı bir melodi,ayrı rağmaler dans ediyor oraya girince sarhoş oluyorum.Senin bahçende geri kalmıyor hani...yakında bir konserde orada dinliyeceğiz şimdiden belli oluyor bu.

Sevgili Adalet sana soracağım birkaç şey olacak. Bende çok çeşitli ceylan var ,çok büyüyüp devasa oluyorlar çokta açıyorlar ama haziran ayından sonra çiçeği bitiyor sadece yaprak olarak kalıyorlar.Mersinde de durum aynı mı oluyor?

Hazeranı çok severim ama yetiştiremedim,hele o sarı gelincikler aklımı aldı.Benim bahçe gelincik tarlası gibiydi
hertaraf kızıla kesmişti toplayıp şurp yaptım(her yaz yaparım)

Sizin bahçeleri dolaşınca bende renk eksikliği oldugunu farkettim,sarı ve mor çok az birde uzun çiçeğe ihtiyaç var.

Bu konuda bahçe doktoru Güler,e başvurdum ondan fikirler alıp yeni şeyler ekliyeceğim.

Senin yardımlarını da bekliyorum.Bu hafta resim göndermeyi öğreneceğim o zaman yardımlar daha kolay olur sanıyorum.
çok uzattım ama birde çiçek isimlerinin Latince olmaları kafamı karıştırıyor nereden buluyorsunuz bu isımleri dergilerde var ama yabancı dil bilmeyince anlamak çok kolay olmuyor.

Mesajlarda da türkçe isim çok az zamanla bir yolunu bulurum herhalde, cesaret veren sözlerini bekliyorum.

Yüreğin hangi güzel şeyler için çarpıyorsa 2009 yazı sana onları getirsin.

hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön