View Single Post
Eski 29-04-2009, 07:29   #40
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Konunun çözümü imar mezuatına takılı.

Arkadaşlarım hepsi çok güzel açıklamalarda bulunarak temizlik hizmetlerinin yerel belediyelerin kentsel dönüşüm diye bazı kenar semtleri topluca istimlak ederek yıkımlar geçekleştirerek modern şehirler kurma amaçlarını politikalarına alet ederek rant yaratılıp hizmetlerin verilememesine bir örnekti.

Halbuki istenirse neler yapılabiliyor ist- şişlide bir tanıdığıma misafirliğe gitmiştim konu atıklardan açıldığında bizim mutfağımızda çöpleri atacağımız bir bölüm var çöpü oradan bırakıyoruz çöp 14 kat aşığıda çöp konteynırına doluyor deyice biz kenar bir semtte yaşadığımızdan bize çok modern gelince hayretimize, ahpabımız bize dönerek bu eski bir sistem 40 sene önce düşünülmüş şimdi daha iyileri yapılıyor diye bize yapılandan örnek vererek mutfaklarda atıkların oluştuğu yerde ayrıştırılıp atıkların öğütülerek kanalizasyona deşaraj edildiğini söyleyince, ben ozaman anladım ki ayışma işi en gelişmişi bu tabii üğütülen çöpler sadece mufaktan çıkan organik atıkları kapsıyordu kağıt,cam, plastik ve metali kapsamıyordu bunlar ayrıca toplanıp ayrıştırılıyordu.

Temelde çevreyi kirleterek koku ve haşere olayı çözülmüştü, ama bu uygulama iyi belediyeciliğin uygulandığının göstergesi olarak imar konusundaki çalışmaların sonuçlarına bağlanıyordu

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön