View Single Post
Eski 20-04-2009, 11:47   #212
lerdemir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Ben de sevgili Müjgan Yılmaz Hn.'ın Fenerbahçe Parkı'ndaki toplantıda numune niyetine vermiş olduğu bir bidon Bionem'den sonra Bionem uyguluyorum süs bitkilerimde (Gardenya, Ful, Plumerya, Selluka, Arokarya, Areca) ve meyve cinslerinde (ceviz ve kıbrıs limonu+Pembe domates tohumları)

Kökten değil; hep yapraktan uyguladım bugüne kadar Bionem'i. Fısfıs şişemin dibinde kalanları da kimi bitkilerin kök boğazına sıktım az miktarda.

oğuz alper'in de verdiği dozaj bilgileri ışığında uygun miktarda karışım hazırlamak için ÇAY KAŞIĞI vb kullanmıyorum.

Doğrudan bir adet plastik şırınga kullanıyorum!

"Mililitre miydi?", "kaşık silme dolu muydu?" diye kıvrananlara plastik ŞIRINGAyı tavsiye ederim.

Bende yarım litrelik spray şişesi var; ona 1-1,5 ml Bionem çekiyorum şırınga ile; yapraklara böyle kullanıyorum.

Kesin ölçmüş oluyorum!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oğuz alper Mesajı Göster
Evdeki süs bitkilerine uygulaması :

Yaprak Uygulaması :
1lt Bionem iyice çalkalandıktan sonra 1 çay kaşığı 0,5 lt suyun içerisinde çok iyi bir şekilde karıştırılıp çalkalandıktan sonra bitkinizin yapraklarının altı ,üstü ve gövdesine püskürtülerek uygulanır.Bu uygulama haftada 1 tekrar edilir.

Kök Uygulaması :
1lt Bionem iyice çalkalandıktan sonra 3 çay kaşığı 0,5 lt suyun içerisinde çok iyi bir şekilde karıştırılıp çalkalandıktan sonra bitkinizin büyüklüğüne göre suyun tamamını veya birazını bitkinizin su ihtiyacına göre kök bölgesine verebilirsiniz...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön