View Single Post
Eski 19-04-2009, 19:47   #42
Lonicera
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Sn epsody, teklifiniz için çok teşekkürler. Kap içinde kompost yapımı dışında, ayrıca yine kap içinde solucan gübresi elde etme uğraşım halen devam ediyor. İmkanlarım ölçüsünde bahsettiğiniz kompostu inceletme olanağım yok. Böyle bir imkana sahip olsam sanırım önce kendi hazırladığım kompost içeriğini bilmek isterdim. Benim merak ettiğim husus solucanlı kompost dışında asıl solucan gübresidir. Denemelerimin amacı bu maddeyi elde edebilmek ve etkisini gözlemleyebilmek.

Çoğunluğumuz gibi ben de amatörce bir takım uğraşlar veriyorum. Keşke sözünü ettiğiniz tahlilleri hepimiz yaptırabilsek de pek çok sorumuza kısa yoldan cevaplar bulup, bir an önce doğru adımları atabilsek. Ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim, ben kendi payıma deneme yanılma yöntemiyle doğruyu bulabilmenin daha güzel olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar güçlüklerle ve sorunlarla karşılaşsak da bunun daha öğretici olduğuna eminim.

Teklifiniz için yeniden teşekkür eder, sağlıklı ve bol ürünlü bir sezon geçirmenizi temenni ederim.

Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön