View Single Post
Eski 11-04-2009, 11:27   #396
tatarım
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Herkeze burdan selamlar işlerinde ve hayatlarında başarılar diliyorum .
Aranıza bende yeni katıldım sizin gibi modern meyve yetiştiriçiliği ile ilgileniyorum. Ilgi alanım ise ceviz,kiraz veya zeytin üzerine . Anladığım kadarıyla herkez bilgilerini aktarmaya çalışıyor emeği gecen herkeze burdan saygılarımı ve teşekkürlerimi sunarım.
Benim merak ettiğim ise burada aramızda ciddi anlamda bu işe yatırım yapmış olan arkadaşlarımız varmıdır acaba. Eğer varsa ne gibi yollardan gectiklerini zorluk ve kolaylıkları ile kaç senede verim almış ve bir ağaçtan ne kadar ürün elde etmiş ne kadara satmış masrafları ne olmuş hastalık ve zorlukları ile ilgili bilgiler verirlerse çok sevinirim. İlk ağızdan dinlemek bizler için güzel olacağını sanıyorum. Çünkü 3 kuruş parasını bir umutla bu işe yatırmayı düşünen bizler genelde hep kulaktan dolma veya fidan yetiştiricilerinin internet sitelerinden bilgiler doğrultusunda genelde yaptıkları fizibilite raporları ile yola çıkıyoruz. Burada gercek anlamda uzun süreli yetiştiricilik yapan arkadaş bizlere bilgilerini sunarlarsa onlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Herkeze işlerinde bol kazançlar dilerim.

tatarım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön