View Single Post
Eski 10-04-2009, 01:47   #31
apis_mellifera
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arıcı35 Mesajı Göster
Sevgili APİS MELLİFERA bu yazımda arı zehirine karşı bağışıklığı güçlendirdiği söylenen erkek arı larvası yenmesini söyliyeceğim fakat bunun bilimsel olarak araştırmasını senden bekliyorum.Biz arıcılar arasında söylenen bir olaydır ,arıcılığa yeni başlayanlara erkek arı larvası yenmesi ve her arıya gidişte mutlaka en az bir arıya sokturarak zaman içinde bağışıklık kazanılacağı söylenir ve tavsiye edilir arıya sokturarak bağışıklık kazanılacağı zaten mantıklı bir olay fakat erkek arı larvası bence araştırılmaya değer bir konu .
uzun uzun yazmıştım heraslde cevabı gönder e basmadasn çıktım göremedim yolladığım mesajı

arı larvası ( apilarnil )
ile ilgili bir çalışma var ama bu arı zehiri üzerine degil eger tamamlanırsa bende imkan bulursam sizlerdede paylaşırız. erkek arı larvasının böyle bir gücü olduguna inanmıyorum çünkü yetişkin erkeğin zehir kesesi bile yok
ayrıca çok kez kovanı şaşıran erkeklerin işçileer tarafından sokulduğunu ve öldürüldügünü gördüm kıtlık olmasa bile buda onların bu zehire duyarlı oldugunu gösterir ama bu bu konuda araştırma yapmadanda konuşmak hata
eskiden dilini arı sokturursan bir daha seni arı sokma gibi inanışlar vardı haklımızda bunalr hem yaznlış hem tehlikeli şeyler ağız içinden sokulmak dil ve özellikle bademcik yutak bölgesi mölüme bile sebebiyet verir ben bkendi yaşadığım bir olayı aktarayım apilarnil yani erkek arı larvasının oldgu petekleri kesmiştik faydalı oldugunu düşünüyorum ki projede onun üzerine larvalar yoplandıktan sonra en son petegi alıp eldiven vasıtası ile kople sıktım ve larvaları arı sütünü poleni karışık bir sıvı elde ettim bir çay bardağının yarısı kadar içtim bu sıvıdan sonuş kaç gündür sivilce içinde her yerim sanırım polen alerji yaptı diyorum ama ne oldugunuda bilmek imkansız gibi bişey
uzun lafın kısası bilimin açıklamadığı hurafelere inanmak hatadır böyle olaylarda arı zehride arı larvasıda diger ürünler gibi doktor nezaretinde kullanılmalıdır diyeceksin ki bu konuda uzman doktor varmı benim bildigim yok
eger bu yönde bri çalışma olursa paylaşırız selam ve sevgiler

http://cinemyoaricilik.blogspot.com/
siteden de takip edebilirsiniz ayrıca arıcılık yapana arkadaşları tanımak isterim
görüşmek üzere

apis_mellifera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön