Konu: Paludaryum
View Single Post
Eski 04-09-2006, 00:38   #2
Onur G. HİTİT
Ağaç Dostu

Onur G. HİTİT's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2006
ADIM - 4: MEVCUT BİR AKVARYUMUN BOŞALTILMASI:

İşimiz henüz bitmedi tabi. Mevcut akvaryum, "Almanya'dan oğlum geliyor, çıkın evden." diyerek boşaltılır. :mrgreen: Bakınız; boşaltılarak ve güzelce temizlenerek platformun üzerinde hazır bekleyen mevcut akvaryumumuz:

Bu akvaryumun tabanına, güzelce yıkanan kumlar arkadan öne meyilli olacak şekilde özenle yerleştirilir. (Tane tane yerleştirip abartmaya gerek yok ) Ve üzerlerine de kütükler göz zevkine göre dengeli bir şekilde yerleştirilir:

Tabi bu durumda eşinizden "Ne bu böyle ya, ben sana paludaryum istiyorum dedim. Odunluk istiyorum demedim ki, birazını çıkart bunların çok abartmışsın!" diye bir güzel fırça yendikten sonra kütüklerin bir kısmı tercihen çıkartılabilir tabi. **** benim yaptığım gibi yapılıp çıkartılan fazla kütükler, çaktırmadan akvaryuma geri koyulabilir ve akvaryuma su doldurulmaya ve bitkiler yerleştirilmeye başlanır. Filtrasyon ekipmanları döşenir, su hazırlayıcı kimyasallar da eklenir:

Arkaya fon yapılmamışsa koyu renkli bir karton olaya güzellik katar. Ufak rötuşlar atılır:

Camlar da silinir, ve artık izlenmeye hazır diyebiliriz. Eh, balıkları sonra da ekleriz:

Saygılarımla...

Düzenleyen Onur G. HİTİT : 26-09-2007 saat 14:25
Onur G. HİTİT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön