View Single Post
Eski 18-03-2009, 13:51   #5
omer.tuncer
Ağaç Dostu

omer.tuncer's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2008
Sayın Manila özelden mesajlaşmak benimde pek istediğim yöntem deyil ama sorduğum işlem pomza taşı kullanımı idi bu sitede pek kullanılan bir yöntem değil oysa ben akvaryumda bazik pomza taşını bitki yetiştirmekte kullanıyorum başka bir bilgi kirliliği yaratmama düşüncesi ile özel mesaj atmıştım üstelik topraksız tarımda perlite göre üstünlüklerinin olduğuna inanıyorum özelikle akvaryumda ama başka yoldan bulduğum

http://www.ariozorganik.com/

üreticinin sitesinde uygulamanın yapıldığı belirtilmiş. tabi pamza taşını üreten başka firmalarda var ama bu sitede kısa bir uygulama filmi (tanıtım filmi desek) daha iyi olacak galiba
Ama topraksız tarım pekte ucuza mal olmuyor gibi geliyor bana çünki yeni bir mecra fazla uygulama yok yan ürün ve ekipmanlar o nedenle pahalı hatta pahalı olmaması gereken ürünler bile rakipsiz olduklarından fahiş fiyatlara satılıyor örnek vermek gerekirse 25 kg bazik pomza taşı (lav kırığı) 25 TL gibi hatta daha da pahalı satanlar var bu rakamın 1/2 hatta 1/4 fiyata satılması gerekir ithal bir ürün değil ülkede bol olarak var kırma ve eleme haricinde işlem yapılmıyor ha bir de paketleme büyük miktarlarda alınınca bu benim yazdığım fiyatlara çekiliyor ama parakende bu mala ulaşamıyoruz ya da fiyatlar yukarıdaki gibi hatta kg nı 3TL ye bile bulmak mümkün

omer.tuncer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön