View Single Post
Eski 16-03-2009, 14:48   #646
akinselcuk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-11-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi derin Mesajı Göster
Sn. akınselçuk motorlardan hiç anlamıyorum
ben sisleme şeklinde su atacak küçük bir pompa sistemi istiyorum yani hem güçlü hem küçük olacak,
ev içinde yanma kısa devre vs. gibi problem çıkarmayacak, kaçak yapmayacak benim için en önemli nokta bu birinin yanlışlıkla çarpılmasını istemiyorum.
Akvaryum motorları var ancak onlar istediğim basınçta su verebilirler mi? bilmiyorum.
Siz nasıl bir pompa sistemi önerirsiniz.
Teşekkürler.
Sayın derin, 639 nolu mesajda tanıttığım motor bu iş için biçilmiş kaftan üstelik Türkiyenin heryerinde de bulunabilir. Basıncı aynı emsal birçok motordan iyidir. 1amper 12 volt bir adaptörle çalıştırabilirsiniz. Adaptörü zamanlayıcıya takacaksınız çünkü bu tip motorların hiçbiri sürekli çalışamaz. Hatta piyasa satılan ucuz zamanlayıcıların en kısa süresi 15 dakikadır ki bu tip motorlara 15 dakika bile uzun bir süre sayılır. Bu motoru en çok 5 dakika çalıştırıp sonra en azından 10 dakika dinlendirmek gerek teknik açıdan. Bitkisel açıdan dinlendirme süresi daha da uzun olabilir. Orası sizin tercihiniz.

Ayrıca bu motorların kuru çalışmasıda ölmesine sebep olabilir. Montaj yapılırken seviyesinin suyu kolayca çekebileceği durum gözönüne alınmalıdır. Biraz vakum gücü olsada çok hava yaparsa suyu geri çekemeyebilir.

12 volt ile çarpılamazsınız. Genede elektrik kablolarının özenli kullanılması kısadevre olmasının engellenmesi lazım.

akinselcuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön