View Single Post
Eski 12-03-2009, 12:12   #71
bernacyhn
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Bu yıl lisede son senem. Mezun olmama 3-4 ay kaldı. Meslek lisesinde okuduğum için aynı zaman da staj da yapıyorum. İşletmede çalışmaya başladığımdan beri kağıt tüketiminin sandığımızdan çok daha fazla olduğunu gördüm. 10 katlı bir binada çalışıyorum. Teknik servis biriminde çalıştığım için ve her birimde en az 5'er bilgisayar olduğu için neredeyse bütün birimleri ziyaret ettim. Her birimde atık kağıt ve atık plastik kutuları var. Çoğunluğu boş ve çöp kutuları tamamen kağıt dolu. Odalar çiçek dolu ama kimse yüzlerine bakmıyor. Çoğu çürüyünce çöpe gidiyor. Çalıştığım işletme gerçekten büyük ve sloganı da doğayla ilgili. Canımı yakan ise sloganını sadece görüntüde uygulaması. Yani sadece bahçesinde. Her ilçedeki şubesinde bu böyle. İlk gittiğimde ok sevinmiştim her yerde bitkiler var bir sürü atık kutusu var diye ama sonradan hüsrana döndü. Çalışanının nerdeyse hiçbiri gökyüzüyle arkadaş değil. Anlamışsınızdır herhalde demek istediğimi. Çalışanını bilinçlendirmesi gerek bu şirketin. Adına yakışır bir şekilde...

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön