View Single Post
Eski 11-02-2009, 10:53   #82
berduray
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Öncelikle Sayın Bahtiyar'a bilgi aktardığı için teşekkür ederim, yeşil yumurtanın varlığından haberdar oldum, bir de bundan temin edeyim gibi bir fikre de sahip oldum sayesinde, şimdilik nasıl olacak bilmiyorum da...

Konu epey ilerlemişken ben hala kuluçka makinasında kaldım.

Nette ev yapımı ıceboxdan, kontrplağa kadar çeşit mevcut. Ama beni çok aşan teknik konular var.Havalandırma fanı, çevirme teknikleri, termostat benim bunları yapmam zor, elektrik konularında hiç anlamam.

Bir forumda da göz attığım sayfalar içinde elektrikli battaniye kullanma fikri vardı. Bana en yakın seçenek bu gibi geldi.

(Forumdaki konular yaklaşık 100 sayfaydı hepsini okumama mümkün değildi.)

Ama çekincelerim var, şayet elektrik işinden anlayan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi?

Başta şunu belirteyim elektrik ve nemin bir arada olmaması gerektiğinin bilincindeyim. Ama kuluçka süresinde neme de ihtiyaç var. Bunu bir şekilde battaniyeye asla temas ettirmeden hallettim diyelim.

Peki bu elektikli battaniye 21 gün süreyle nonstop çalışacağı için bir problem olur mu?

Diyelim ılık ayarda 21 gün prizde kalınca kontakt, priz , kablo ısınması yapar mı?

(...ki eşimin bu konuda şiddetli itirazları var ve benim de neden olmasın şeklinde karşı itirazlarım ; mantıklı bir biçimde ikna edilmem lazım)

Elektrikli battaniyenin ılık ayarı olması gereken kuluçka ısısını sağlar mı?

Bendeki battaniyede şu bilgiler var 220 volt, 80 watt.

Acil bilgilenmem lazım, fikirlerinizi bekliyorum.

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön