View Single Post
Eski 21-01-2009, 19:48   #91
akinselcuk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-11-2008
Ağaçtaki çilekler çok hızlı bir gelişim göstermeye başladı. Yataydaki çileklerin 4. günü çok küçük yeni yaprak uçları çıkmaya başladı. Debiler güzel , motorlar sessiz. Gelişim gözlenebiliyor. Çilek ağacında , borunun tabanı açıktı tül ile kapak yapmıştım, perlitin suya karışmasını engelleyemedi. Bunun üzerine bende tülü çıkarıp 2 kat penye kumaşını plastik kelepce ile bağlayarak kapattım. İyi sonuç verdi.

Artık iş EC ölçümleri yapıp işi daha bilimsel yapmaya geldi. Kudret beye mesaj atıp bir EC metre istedim.

Netten profesyonel aletlere baktım. Pek aklıma yatan bir şey göremedim. Fiyatlar yüksek buna rağmen alınca ne sonuç verecek belirsiz. Bir mağazadan bakarak almak daha uygun olacak gibi. Henüz bu konuda piyasa bilgim yok. Tanıdığım aletler değil. Bu siteden EC metrenin çalışma prensibi ile okuduklarım, sanki sisteme sürekli sabitleyip okuma yapmak uygun değilmiş gibi anladım. Ölçümün AC elektrik ile yapılması lazımmış. Klasik avometreler DC ile çalıştığına göre sürekli çalışmaya uygun değiller. Ama acaba anlık ölçümler yapabilirler mi ? Sanıyorum kaba bir fikir verselerde benim hayal ettiğim devamlı durum göstermeleri mümkün değil.

akinselcuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön