View Single Post
Eski 17-01-2009, 21:32   #6
Oğuz Karsan
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Merhaba.

Sn. berduray,

Mühim olan sattırmam deyip, halkı kışkırtmak değil çözüm önerisi ortaya atabilmektir.

Ormanlarımızın bu mantıkla korunamayacağımızı hala öğrenemedik mi? Beceriksizliğimiz yüzünden, İran'dan sonra ormanlarını hızla kaybeden 2. ülkeyiz.

Marifet karşı çıkmak değil, çözümünü sunmaktır. Gerisi magazin ve reklama girer diye düşünüyorum.

Ayrıca Sn. Tema Yetkililerine soruyorum, hazine veya orman arazilerinin üzerinde bulunan 8-10 katlı binaları yıkmaya hangi hükümetin gücü yetecek?. Bildiğiniz bir parti varsa hemen on yıllık oyumu vermeye hazırım.

Nasıl orman yangınını önlemenin bir yolu da, bir miktar ağacı feda ederek yakıp bitirmek ve ana yangını kontrol altına almaksa. 2B sorununu çözmenin de yolunun, bir cephe belirleyerek çizgiyi çekmek ve o çizgiyi ihlal edeni kim olursa olsun kanunlar karşısına çıkarabilmek olduğuna inanıyorum.

Yoksa, hazine ve orman arazilerini yıllardır bedelsiz, kendi malı görerek kullananların ekmeğine yağ sürmüş olursunuz.

Önce neresi orman neresi değil belirlemek lazım. Onun için de 3116 sayılıkanuna rağmen 72 yıldır bitirilememiş Orman kadastrosunun bitirilmesi lazım.

Yoksa ne yaparsanız yapın orman ve hazine arazilerinin yağmasını önleyemeyiz. Sadece mahkemelerin yükü artarken, yıllardır olduğu gibi, birileri ceplerini doldurur.

Saygılar.

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön